Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'mdan 7608 TL yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'mdan 7608 TL yardım

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımlarına devam ediyor. Belirlenen şartlarda bulunan vatandaşlara yaşam şartlarına ve hayat kalitelerine etki edecek düzeyde yardımlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu kapsamda 7608 Türk lirası tutarında bir yardım Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Peki söz konusu yardıma kimler başvurabilir? Başvurular nereden yapılmaktadır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik olarak Mayıs ayında da yardımlarına devam edecektir. Peki bu yardımlar hangi kapsamda yapılmaktadır?

Yardımlara başvurular nereden yapılacaktır? Söz konusu yardımlar yaşlı engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik sağlanan yardımlardır. Eğer bir adıyla evde bakım desteğidir. Söz konusu durumda bulunan vatandaşlara yönelik olarak yardımlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay yapılmaktadır.

İlgili yardımlara başvurabilmek için il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve dayanışma Vakfı'na başvurmak gerekmektedir.
Yardımlar her yıl belirlenen orandaki zamla artmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan evde bakım hizmeti ödemeleri her ayın 15'i ile 31'i arasında ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına yatmaktadır.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi