Bakanlıktan yeni personel alım ilanı! Şoför, Güvenlik görevlisi ve daha fazlası..

Bakanlıktan yeni personel alım ilanı! Şoför, Güvenlik görevlisi ve daha fazlası..

OGM personel alım ilanı yayınladı ve başvurular rekor seviyeye ulaştı. Tarım ve Orman Bakanlığı alım şartları nelerdir? Son başvuru tarihi ne zaman? Başvuru ile ilgili tüm detaylar..

Tarım ve Orman Bakanlığı 124 kişilik sözleşmeli personel alımı yapmak için ilan yayınladı. Başvuru için öncelikle KPSS B grubu puanı ve belirli mezuniyet şartları gerekiyor.

Başvuruda bulunacak adayların genel ve özel şartları sağlaması bekleniyor. Adaylar, belirli pozisyonlar için başvuruda bulunabilecek ve belgelerini e-devlet üzerinden yüklemeleri gerekecek.

Başvuruların değerlendirilmesi, KPSS puanı esas alınarak yapılacak ve yerleştirme sonuçları adaylar tarafından Orman Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden takip edilebilecek.

Başvuru yapılacak alanlar şunlardır; Avukat, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, mühendis, tekniker ve grafiker

Belirli pozisyonlar için özel şartlar da bulunmaktadır. Başvuru sürecinde istenen belgelerin e-devlet üzerinden yüklenmesi gerekmektedir.

OGM tarafından yapılan açıklamanın önemli detayında ise başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı belirtilmiştir.

Yerleştirme işlemi, başvuruda bulunan adayların KPSS puanlarına göre yapılacak olup, eşitlik durumunda belirli kriterler dikkate alınacaktır.

Yerleşmeye hak kazanan adayların duyuruları Orman Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi 26 Nisan olarak belirlenmiştir.

Daha fazla detay ve başvuru linki için: www.ogm.gov.tr

Kaynak:Haber Merkezi