Ek Derslerden Altı Günlük Kesinti Yapılacak

Ek Derslerden Altı Günlük Kesinti Yapılacak

Her ay öğretmenlere yeni ayın ilk haftası ödenen ek ders ücretleri bu ay da hesaplanacak. Peki ek ders hesabı yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Ek ders hesaplama işlemleri ne zaman son bulacaktır? Hangi günlerden kesinti yapılacak?

Yönetmelik gereği ek ders ücretleri bir sonraki ayın ilk haftası ödenir. Okul yöneticileri tarafından hesaplanan ek ders ücretleri belirli kurallara göre hesaplanır.

Nisan ayının ek ders ücretleri Buna göre Mayıs ayının ilk haftasında ödenecektir. Okul yöneticilerinin dikkat etmeleri gereken özel durumlar nisan ayında oluşmuştur.

Bayram tatili haftası olarak nitelendirilen 8 - 12 Nisan tarihlerinde öğretmenlere ek ders ücret ödemesi yapılmayacaktır. Aynı şekilde 23 Nisan tarihinde öğretmenlere ders niteliği görev olarak verilmemiş olan ders dışı eğitim faaliyetleri olarak nitelendirilen egzersiz ve kurs ücretleri 23 Nisan salı gününe denk gelmesi durumunda ödenmeyecektir.

23 Nisan Salı günü nöbet görevi olan öğretmenlere de nöbet ücretleri ödenmeyecektir. Onun dışında kalan ders ücretleri öğretmenlere ödenecektir. Nisan ayının son Haftasına kadar il ve ilçe muhasebe birimleri tarafından okul müdürlüklerinin hazırlamış oldukları ek ders bordroları istenecektir. Okul yöneticilerinin söz konusu hesaplama işlemlerini 26 Nisan cuma gününe kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Meb Perseonel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi