İki Gün İçerisinde O İşlem Yapılmazsa O Öğrenciler Bursluluk Sınavına Alınmayacaklar

İki Gün İçerisinde O İşlem Yapılmazsa O Öğrenciler Bursluluk Sınavına Alınmayacaklar

21 Nisan Pazar günü saat 10.00'da düzenlenecek olan ilköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için sona gelindi. Sınava girecek olan öğrenciler için bakanlık bir dizi uyarılarda bulundu. Peki hangi işlem yapılmazsa öğrenciler sınava giremeyecek? Detaylar haberimizde...

Ülke genelinde ortaokul ve lise öğrencilerinin 21 Nisan pazar günü gireceği İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı için hazırlıklarda sona yaklaşılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınava çok az bir süre kala dikkat edilmesi gereken hususlar başlığı altında belirli uyarılarda bulunulmuştur.

iokbs-sinav-islemleri.jpg

Söz konusu uyarılar neticesinde sınava girecek olan öğrencilerin sınava giriş belgeleri üzerinde güncel resimlerinin olması büyük önem taşımakta olduğu belirtilmiştir.

Sınava giriş belgeleri sınav merkezi olarak belirlenmiş okullar tarafından 20 Nisan cumartesi günü sistem üzerinden alınacaktır. Yani sınava girecek öğrencilerin e-okul resimlerinin bir an önce güncellenmesi çok büyük önem taşımaktadır.

Geçerli bir kimlik belgesi olmadan sınava giren öğrenciler ile sınava giriş belgesi üzerinde güncel resmi olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Sınava giriş belgeleri üzerinde hiç resmi bulunmayan öğrenciler de sınava alınmayacaktır. Konu ile ilgili olarak okul yöneticileri il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından ayrıca uyarılmıştır.

Meb Personel/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi