İOKBS Bursluluk Sınavı Sınava Giriş Belgeleri

İOKBS Bursluluk Sınavı Sınava Giriş Belgeleri

Okullar 15 Nisan Pazartesi günü açılacak. 15 Nisan'dan 21 Nisan'a kadar okulların en önemli gündem maddesi İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) olacak. 21 Nisan Pazar günü yapılacak olan bursluluk sınavı için süreç önümüzdeki günlerde başlayacak. Peki sınava giriş belgeleri nereden ilan edilecek? Sınava giriş belgelerine nereden erişilecek?

15 Nisan Pazartesi günü tekrar ders başı yapan öğrenciler için İOKBS adım adım yaklaşmakta. İlköğretim Kurumları ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için öğrencilerin sınava giriş yerlerinin açıklanacağı süreç başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda da belirtildiği üzere İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına (İOKBS) öğrenciler 21 Nisan Pazar günü gireceklerdir.

bursluluk-sinavi.jpg

15 Nisan'ın Pazartesinin dahil olduğu hafta içerisinde öğrencilerin sınava girecekleri yerler açıklanacaktır. 15 Nisan günü açıklanmayan sınava giriş yerleri önümüzdeki günlerde hiçbir aksaklığa mahal vermeden açıklanacaktır. Söz konusu sınav yerlerinin ilanı Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden gerçekleştirilecektir.

Merkezi olarak uygulanacak olan sınav il ve ilçe merkezlerinde öğrenci sayısı kadar belirlenen sınav merkezlerinde uygulanacaktır.

Kaynak:Haber Merkezi