MEB GYS Görev Yeri Mazeret Hakkı: 4 yıl önceki uygulama hala geçerli mi?

MEB GYS Görev Yeri Mazeret Hakkı: 4 yıl önceki uygulama hala geçerli mi?

MEB GYS yükselme tercihleri için geri sayım başladı. Heyecanlı bekleyiş sürerken sosyal medyada bir anda hızla yayılan manüpülatif soru paylaşımları iddalarının gölgesinde bu kez tercih yerleri problem oldu. "Düzen bozmadan atanılmaz mı?" Yaşadıkları yeri isteyenlerin mazeret hakkı var mı?

MEB GYS tercih sonuçları kadar merak edilen atama sürecinde meraklı bekleyiş devam ediyor. Herkesin kendi yaşadığı yeri tercih etme hakkı verilmezse ne olacak? Yüzlerce hak sahibi merak ediyor 2016-2019 yıllarında uygulanan mazeret hakkı yeniden kararname ile hızla yürürlüğe girer mi?

Kurulu düzeni olan, eşi ve çocukları ile kendi yaşamını kurmaya yıllarını vermiş olanlar “Başka bir ile gitmek ve yeni bir düzen kurmak zor” diyerek destek bekliyor.

“İnşallah mazeret hakkı getirirler” , “Cuma günü ha açıklandı ha açıklanacak diye kendinizi yemeyin, mesai saati sonunda açıklayacaklar telefon yağmurunu önlemek için” , “Merak ettim bu konuda şuan çalışma yok dediler.”

meb-gys-gorev-yeri-mazeret-hakki-4-yil-onceki-uygulama-hala-gecerli-mi.png

MEB'in Bu Konuda Çalışması Var mı?

Çoğu kişinin bu konuda bir haberi yokken bir mesaj herkesi umutlandırdı. GYS görev yeri mazeret hakkı ile ilgili bir çalışmanın olduğunu söyleyen işte o paylaşım:

“Benim çalıştığım ilde ki insan kaynaklarını bakanlıktan Pazartesi günü aradılar. Benden dilekçe istediler. Ben tercih yaparken tercihlerim dışında başka yere yerleşmek istemiyorum ibaresini işaretlemiştim. Onu teyit ettiler. Bir çalışma var.”

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:Haber Merkezi