O Müdür Yardımcıları Müdürlüğe Terfi Ettirilecek

O Müdür Yardımcıları Müdürlüğe Terfi Ettirilecek

Yeniden yönetici görevlendirme işlemleri 16 Nisan tarihinde sona erdi. Şimdi sıra ilk defa yönetici olacak olan personelin işlemlerine geldi. Peki mevcutta müdür yardımcısı olarak görev yapan personelin müdürlüğe terfi işlemleri nasıl gerçekleşir? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda müdür yardımcısı olarak görev yapan personel için müdür olma şansı yaratan ilk defa yönetici görevlendirme iş ve işlemleri 22 Nisan Pazartesi itibariyle başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurum ve kuruluşlarda müdür yardımcısı olarak çalışan öğretmenler için süreç Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen takvime göre işleyecektir.

Eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavından en az 60 puan olan müdür yardımcıları için düzenlenecek olan mülakatın ardından müdür yardımcıları ek 2 puanları ile beraber toplam 3 puan neticesinde atamaya esas olacak puanları elde etmiş olacaklardır.

Söz konusu puanlar neticesinde tercihte bulunacak olan müdür yardımcıları bulundukları il içerisindeki münhalde bulunan müdür normları arasından tercihlerine göre puan üstünlüğü baz alınarak görevlendirileceklerdir.

Müdür olarak görevlendirecek olan personel 12 Temmuz tarihinde görev başlayacaktır.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi