Yüzlerce aday haftalardır bekliyordu! Bakan Tekin’in öğretmen ataması “nihai karar” açıklaması!

Yüzlerce aday haftalardır bekliyordu! Bakan Tekin’in öğretmen ataması “nihai karar” açıklaması!

Bakan Tekin 2024 yılı öğretmen ataması takvimi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını duyurdu. Haftalardır beklenen atama kararı ile ilgili son dönemece girildi. Bakan Tekin 2024 atamaları ile ilgili ne söyledi? İşte merak edilenler

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığında kadrolu olarak çalışmak üzere görevlendirilecek öğretmen adayları için merakla beklenen o süreç sonunda belli oluyor. Bakan Tekin ilk kez tarih vererek konuştu. Kabine toplantısını işaret ederek tüm okları Cumhurbaşkanına çevirdi. Bakanlık ihtiyaç dahilinde kadro sayılarını belirleyerek öğretmen ataması ile ilgili en net kontenjanı kamuoyu ile paylaşacak.

Branşlara yönelik kontenjan sayısı belli olduktan sonra Bakanlık emriyle ön başvuru ekranı açılacak. Adaylar 2024 yılı öğretmen atama başvurusu için MEBBİS ekranı üzerinden işlemlerini tamamlayacak. Ön başvuru sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlığın belirlemiş olduğu tarihlerde sınava tabi tutulacak.

Bakan Tekin öğretmen ataması ile ilgili ne söyledi?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin katıldığı canlı yayın programında yönlendirilen atamaların ne zaman olacağı sorusuna önümüzdeki kabine toplantısını işaret etti ve şu ifadeleri kullandı:

Öğretmen ataması önümüzdeki günlerde açıklanacak. Cumhurbaşkanımızın nihai kararını aldıktan sonra açıklamamızı yapacağız.”

Kaynak:Haber Merkezi