Hangi branş öğretmenine daha çok ihtiyaç var?

Hangi branş öğretmenine daha çok ihtiyaç var?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli kadrolar için en çok ihtiyaç duyulan öğretmen branşının hangisi olduğu ve bu branşa neden bu kadar ihtiyaç duyulduğu konusunda birçok öğretmen adayı araştırma yapıyor. İlgili branşa atanabilmek için gereken puan ise 60 olarak biliniyor. Peki hangi branşlara ne kadar öğretmen ataması gerçekleşecek? Tüm ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı ve özel rehabilitasyon eğitim kurumları, özel eğitim öğretmenlerine büyük bir ihtiyaç duymaktadır.

Hangi branş öğretmenine daha çok ihtiyaç var?

Mezun sayısı ve bakanlık tarafından tahsis edilen kadro sayısı, öğretmen atamalarında belirleyici faktörler arasında yer almakta ve bu branşa özellikle yoğun bir talep bulunmaktadır.

hangi-brans-ogretmenine-daha-cok-ihtiyac-var.jpg

Özel eğitim öğretmenleri, devlet okullarında ders ücreti karşılığında da görev yapmaktadırlar. 2023 yılı itibarıyla özel eğitim öğretmenlerinin atama puanı 59 olarak belirlenmiş ve bakanlık, bu alana kadro tahsisini artırmaya çalışmaktadır.

Otizm ve çeşitli zihinsel engellere sahip öğrencilere yönelik eğitim hizmetleri göz önünde bulundurulduğunda, gelecek yıllarda da özel eğitim öğretmenlerine olan ihtiyaç artarak devam edeceği öngörülmektedir.

Kaynak:MEB Hocam