O Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerinden Kesinti Yapılacak

O Öğretmenlerin Ek Ders Ücretlerinden Kesinti Yapılacak

23 Nisan tarihinde düzenlenecek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlıklar tüm yurtta başladı. Söz konusu törenlerde öğretmenlere belirli görevler verildi. Görev verilen öğretmenlere görevli izinli olmaları sebebiyle ek ders ücretlerinin ödeneceği ifade edildi ancak bazı ek ders ücretlerinde kesinti yapılacak. Peki bu ücretler hangileri?

23 Nisan tarihinde düzenlenecek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için toplantılar yapıldı ve bazı öğretmenlere görevler verildi. Bu öğretmenler farklı branşlardan olabilmekle beraber Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Beden Eğitimi, Müzik ve Bilişim Teknolojileri branşlarından seçilmektedirler.

Söz konusu öğretmenler tören provalarında da görevlidirler. 23 Nisan kutlamalarının eksiksiz geçebilmesi için bu öğretmenlerin mümkün olabildiğince çok provalarda bulunmaları hayati önem taşımaktadır.

23-nisan-ek-ders-ucreti-kesintisi.jpgSaha idaresinden, ses sistemine, gösterilerden, program akışına ve programın sunulmasına kadar bir çok iş bu öğretmenlerimiz tarafından yerine getirilecektir. Bu öğretmenlerimizin yerine getirecekleri görevler sebebiyle prova günlerinde üzerlerine tanımlı olan ders görevleri söz konusu öğretmenlerce yerine getirilmiş sayılır. Ancak nöbet, egzersiz ve dyk gibi ücretler söz konusu öğretmenlere ödenmez.

Meb Personelleri/ ÖZEL HABER

Kaynak:Haber Merkezi