ÖSYM Görevli Öğretmenlerin Ücretlerindeki Kesinti Tepki Çekti

ÖSYM Görevli Öğretmenlerin Ücretlerindeki Kesinti Tepki Çekti

ÖSYM Görevli Öğretmenlerin Ücretlerindeki Kesinti Tepki Çekti

ÖSYM tarafından düzenlenen TYT sınavında salon başkanı olarak görev alan öğretmenlere ödenen ücretlerde yapılan kesintiler, öğretmenler arasında büyük tepki topladı. Sınav görevlisi öğretmenler, sabah 08.00 ile 13.00 arasında tüm sorumlulukları üstlendikleri bir sınav için ödenen ücretin adil olmadığını belirtiyor.

Görevli Öğretmenlerin Mağduriyeti

TYT sınavında salon başkanı olarak görev alan öğretmenlere 1057₺ sınav ücreti ödenmesi gerekirken, kesintiler sonrası 960₺ ödendi. Öğretmenler, bu kesintilerin haksız olduğunu ve emeklerinin karşılığını alamadıklarını ifade ediyor.

  • "Sınav günü sabahın erken saatlerinden itibaren büyük bir sorumluluk üstleniyoruz. Aldığımız ücret kesintiler sonrası oldukça düşük kalıyor."
  • "Bu kadar emek ve sorumluluk için bu ücret reva mı? Adaletli bir ödeme yapılmalı."

Sosyal Medyada Tepkiler

Öğretmenler, sosyal medyada da seslerini duyurmaya çalışıyor. Özellikle Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda, ÖSYM'ye yapılan çağrılar dikkat çekiyor.

  • Kullanıcı 1: "Görevli öğretmenlerin hakkı kesilmemeli, emeğimizin karşılığını istiyoruz."
  • Kullanıcı 2: "ÖSYM, bu kesintilere bir çözüm bulmalı. Öğretmenler mağdur edilmemeli."

Yetkililerden Açıklama Bekleniyor

ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın, öğretmenlerin bu taleplerine nasıl yanıt vereceği merak konusu. Öğretmenler, adil bir ücretlendirme politikası bekliyor ve bu kesintilerin bir an önce düzeltilmesini talep ediyor.